SOSYAL MEDYA

TikTok’ta Nasıl Daha Fazla Görüntüleme Elde Edilir: 10 İpucu ve Püf Noktası

TikTok’ta nasıl daha fazla görüntüleme alacağınızı ve kitle tabanınızı nasıl genişleteceğinizi keşfedin. TikTok hesabınızın görünürlüğünü ve erişimini artırmak için 10 ipucuna dalın ve içeriğinizin her zamankinden daha parlak parlamasına yardımcı olun!

TikTok dünyayı kasıp kavurdu – bugün bir milyardan fazla insan kullanıyor!

TikTok’un popülerliği artmaya devam ettikçe, giderek daha fazla pazarlamacı videolarının rekabette öne çıkmasını ve daha fazla görüntüleme almasını sağlamanın yollarını arıyor.

Ve neden yapmasınlar ki?

TikTok sizi diğer platformlarda bulamayacağınız yeni kitlelere sunar. Gen Z’nin önüne geçmeyi neredeyse garanti edebileceğiniz birkaç yerden biridir.

Ancak tüm bu GenZ ve Y kuşağı gözbebeklerini içeriğinize çekmek, en son trendlere binmekten ve videolarınızın viral olması için dua etmekten daha fazlasını gerektirir.

Başarılı olmanın kesin bir yolu olmasa da, fark edilme şansınızı artırmak için birkaç şey yapabilirsiniz.

Bu blog yazısında, TikTok videolarınızda daha fazla görüntüleme elde etmek için en iyi ipuçlarından ve püf noktalarından bazılarını paylaşacağız. İçeriğiniz için daha fazla görünürlük kazanmaya başlamaya hazırsanız, TikTok’ta nasıl daha fazla görüntüleme alacağınızı görelim.

TikTok “Görüntülenme” Tam Olarak Nedir?


Her sosyal medya platformu bir görünümü farklı şekilde tanımlar. Örneğin, TikTok’ta videonuz oynatılmaya başlar başlamaz bir görüntüleme olarak kabul edilir. Ve izleyici ikinci, üçüncü veya hatta birden çok kez izlerse, bu oturumların her biri de görüntüleme olarak kabul edilecektir.

Gördüğünüz gibi görüntüleme almak en zor şey değil. Ancak izleyicilerin videolarınızı sonuna kadar izlemesini umuyorsanız bu farklı bir oyundur.

Neden TikTok Görüntülemeleri Alamıyorum?


TikTok’ta daha fazla görüntüleme elde etmek için, Tiktok’ta istenen görüntülemeleri alamamanın ardındaki nedeni anlayarak başlamalısınız. İşte olası nedenler:

İçeriğin yanlış zamanda yayınlanması: İçeriğin yanlış zamanda yayınlanması, erişimini olumsuz yönde etkileyebilir ve içeriğinizin akışlarda aşağı itilmesi riskini doğurabilir.


Yeni bir hesabınız var: Yeni bir TikTok hesabınız varsa hemen yüksek sayıda izlenme elde edemezsiniz. Platformdaki görüntüleme payınızı kazanmak için zaman içinde kitlenizi büyütmeniz ve popüler içerik oluşturma trendlerini takip etmeniz gerekecektir.


İçeriğinize düşük katılım: Kullanıcılar içeriğinizi beğenmediğinde ve onunla en az etkileşime girdiğinde düşük etkileşim ortaya çıkar. Düşük etkileşim nedeniyle Tiktok, popüler olmayan içeriği izleyicilere göstermeyi bırakıyor.


Hassas içerik yayınlama: Şiddet gösteren, gerçek veya sahte hassas içerik yayınlamak, belirli izleyiciler için hassas olabilir ve görüntüleme sayısının azalmasına neden olabilir.


Shadowban: Shadowban, içerik oluşturucuların herhangi bir küçük hizmet şartını ihlal etmesi ve algoritmadan hafif bir yasakla karşılaşmasıyla sonuçlanabilir.


TikTok, 2020 yılında uygulamanın en popüler ve başarılı kullanıcılarının içerikleri aracılığıyla para kazanmasına resmi olarak olanak tanıyan İçerik Oluşturucu Fonu’nu başlattı. Belirli bir ödeme planı veya belirlenmiş bir ücret yoktur; ancak TikTok 1.000 görüntüleme başına 0,02 ABD Doları ve 0,04 ABD Doları ödüyor.

Açıkçası, bir video için ne kadar çok görüntüleme alırsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Ancak İçerik Oluşturucu Fonu’na katılmak için yerine getirmeniz gereken birkaç gereksinim vardır:

 • 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.
 • Minimum 10.000 takipçiye ihtiyacınız var.
 • Son 30 gün içinde minimum 100.000 video görüntülemesine sahip olmanız gerekir.
 • Birleşik Krallık, ABD, Almanya, Fransa, İspanya veya İtalya’da yaşıyor olmalısınız.
 • Hesabınız, TikTok Topluluğu tarafından belirlenen Yönergelere ve Hizmet Şartlarına uygun olmalıdır.

Bunun başarılabilir olduğunu düşünmüyorsanız korkmayın! Bu uygulamada para kazanmanın birkaç yolu daha var. Örneğin, yankı uyandırdığınız bir markayla ortak olabilir ve ürünlerini tanıtmak için para alabilirsiniz (ve ürünlerinizi tanıtmak isteyen bir işletmeyseniz tam tersi de yapılabilir) veya TikTok hesabınızı kullanarak reklamınızı yapabilirsiniz. ürünler.

2023’te TikTok’ta Daha Fazla Görüntüleme Elde Etmenin 10 Yolu


TikTok’u kullanmak için hangi nedeniniz olursa olsun, bir şey doğrudur: Ne kadar çok görüntüleme alırsanız, o kadar iyi etkileşim olur. Elbette bazı insanlar izlenme satın almanızı önerdi ancak bunu hangi sosyal medya platformu için yapmayı düşünürseniz düşünün, bu genellikle asla iyi bir fikir değildir.

Evet, izlenme sayınız ilk başta hızla artacaktır, ancak uzun vadede bireyler genellikle etkileşim oranlarının düştüğünü ve takipçi sayılarının artmadığını bile fark ederler. Bunun yerine zaman ayırın ve bu ipuçlarını kullanın; görüntüleme ölçümleriniz hızla artmaya başlayacaktır.

 1. Hashtag’leri kullanın
  Bu son derece güçlü bir araçtır çünkü TikTok algoritması, ne hakkında paylaşımda bulunduğunuzu tanımlamak ve kategorilere ayırmak için hashtag’leri kullanır, böylece ilgilenebilecek izleyicilere tavsiye edebilir. Ayrıca mevcut trend konulara bakabilir ve bu hashtag’leri kullanarak sohbete katılabilirsiniz.
 1. Ses Efekti Trendlerine Atlayın
  Trendleri yalnızca Tiktok’un hashtag bölümünde bulamazsınız. Benee’den Supalonely veya Doja Cat’ten Say so gibi şarkıların çoğu çılgınca popüler oldukları aşamalardan geçiyor.

Videonuzda trend olan sesleri kullanmaya yönelik adım adım süreci aşağıda bulabilirsiniz:

Adım 1: Başlamak için “+”ya dokunun

Adım 2: Ekranınızın üst kısmındaki “Sesler”i seçin

Sesleri aramak için TikTok’un Keşfet Sayfasını da kullanabilirsiniz. Şarkının adını arama alanına yazın ve “Sesler”i bulmak için ekranı kaydırın.

TikTok algoritması, TikTok kullanıcılarının davranışlarına, video paylaşımlarına ve tabii ki oynatmalarına göre hangi şarkıların trend olduğunu belirliyor.

 1. Adım: Ses kitaplığına göz atın, ardından sese dokunun ve onu seçin
 2. Adım: Videonuzu kaydedin; seçtiğiniz ses siz film çekerken çalacaktır.

Düet Yapın
Hayır, başka biriyle TikTok videosu çekmenizi önermiyoruz. Bu özellik, bölünmüş ekranı başka bir videoyla paylaşmanıza olanak tanır; bu video, sizin videonuzdan biri veya başka bir kullanıcı olabilir.

Ekranın diğer yarısında olacaksınız ve kullandığınız videoya bağlı olarak şarkı söyleyebilir, inceleme yapabilir ve hatta komik bir diyalog bile gerçekleştirebilirsiniz. Bu fikrin harika yanı, popüler olduğunu bildiğiniz içeriği kullanabilmenizdir; dolayısıyla daha fazla görüntüleme elde etmek kolay olacaktır.

Su geçirmez spor ayakkabılar üretmesiyle tanınan ve markanın viral videolar oluşturmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için Duet’i mükemmel bir şekilde kullanması sayesinde TikTok’ta takdire şayan performans göstermesiyle tanınan Kanadalı bir ayakkabı şirketi olan Vessi’ye bir göz atın.

Duet çekilişi şirketin en başarılı çalışmalarından biriydi.

Bu basit ama son derece güçlü bir stratejidir; takipçilerinizle ürünlerinizi sergilediğiniz ve aynı zamanda onlara ücretsiz ürünler kazanma şansı verdiğiniz bir düet.

Bu bir kazan-kazan durumu. Takipçileriniz ücretsiz ödüller kazanırken, siz daha geniş bir kitleye ulaşıp inanılmaz ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.

 1. Doğru Kitleyi Hedefleyin
  Bu her zaman hatırlanması gereken önemli bir şeydir; belirli bir TikTok izleyici alt kategorisini hedeflemek, tutarlılık ve izleyicilerinizde yankı uyandıran bir ses tonu oluşturmanıza olanak tanır.

Bunu öğrendikten sonra diğer hesapları veya toplulukları bulabilir ve hangi içerikleri ürettiklerini, hashtag’lerini ve daha fazlasını görebilirsiniz. Ardından bunu kendi TikTok hesabınızda ilham kaynağı olarak kullanın.

 1. Başlığınızı Akıllıca Söyleyin
  4000 karakterlik başlık uzunluğuyla TikTok size oyun oynamanız için yeterli alan sağlar. Hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve videonuzu izlemelerini sağlamak için çok şey söyleyebilirsiniz.

Başlığınız aynı zamanda yorumlar bölümünde hedef kitlenizle sohbeti sürdürmek için mükemmel bir yer görevi görür. Hedef kitlenizin sizinle ne kadar çok etkileşime girmesini sağlarsanız o kadar iyidir; özellikle de TikTok algoritması için.

Ancak kopyanızın izleyicinin ilgisini çekebilmesi için ilgi çekici ve etkili olması gerekir. Elbette, videolar TikTok diyarına hakimdir, ancak doğru anahtar kelimelerle donatılmış, iyi yapılandırılmış bir metin daha fazla görünürlük elde etmenize yardımcı olur.

Peki, kalabalığın arasından sıyrılmanızı, doğru kitleyi çekmenizi ve onlarla rezonansa girmenize yardımcı olacak bir TikTok başlığını nasıl yazarsınız? En kolay yol TikTok altyazı oluşturucumuzu kullanmaktır.

Konunuzu not edin, anahtar kelimeleri ekleyin, bir ton seçin ve kitlenizin ilgisini canlı tutan ve onları harekete geçmeye teşvik eden büyüleyici altyazıları hazırlamasını izleyin. Şimdi dene!

 1. TikTok Videolarınızı Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızda Tanıtın
  TikTok’u ister kişisel ister ticari nedenlerle kullanıyor olun, yalnızca tek bir sosyal medya platformu kullanıyor olmanız pek olası değildir.

Ancak TikTok’un pazarlama stratejinizin yalnızca bir unsuru olduğunu varsayalım. Bu durumda, TikTok videonuzu kesinlikle diğer kanallarınızda tanıtmalısınız çünkü bu, daha fazla takipçinizi TikTok videolarınızı görüntülemeye ikna edebilir.

 1. İzleyicilerin Videonuzun Tamamını İzlemesini Sağlayın
  Görüntüleme, birinin videonuzun ilk iki saniyesini mi yoksa tamamını mı izlediğinin görünümüdür. Ancak izleyicilerin videonuzun tamamını izlemesini sağlamak çok önemlidir. TikTok algoritması bunu olumlu karşılıyor ve videolarınızı Sizin İçin Sayfası önerilerinde gösterme olasılığı daha yüksek.

Peki videolarınıza kalıcılığı nasıl kazandırabilirsiniz?

Öncelikle videonuzu açıklayan başlıklar ve izleyicileri Duet’e, dikişe veya yoruma davet eden içeriğinizi eklemeyi düşünün. Bunu videonuzda ve başlığınızda bir harekete geçirici mesaj yerleştirerek başarabilirsiniz.

Başlığınızda sorular sorun ve insanları yorum göndermeye teşvik edin. Daha sonra yorum yaptıklarında onlarla diyalog başlatın. İnsanların yorum bölümünüze geri dönmesini sağlamak için kısa, tek kelimelik yorumlar yerine sohbete değer katın.

Walmart’ın bunu nasıl mükemmel bir şekilde yaptığına bakın.

 1. Doğru Zamanda Gönderi Yapın
  Hedef kitlenizin kim olduğunu belirledikten sonra onlar için TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu öğrenmeye başlayabilirsiniz. TikTok çalışan anneler, üniversite çağındaki moda tutkunları, fenomenler ve işletmeler tarafından çok farklı şekillerde kullanılıyor.

Neyse ki TikTok, videolarınızın ne zaman en fazla etkileşim aldığını belirlemenize yardımcı olacak analizler sağlıyor. TikTok’un küresel bir uygulama olduğunu unutmayın; bu nedenle hedef kitleniz, bırakın sizinle aynı saat diliminde olmayı, aynı ülkede bile olmayabilir.

 1. Kaliteye Önem Verin
  TikTok videolarının çoğunluğunun insanların telefonlarında çekildiği doğru olsa da bu, kaliteden ödün vermek için bir neden değil. Yine de doğru kadrajı, iyi aydınlatmayı ve mümkün olan en iyi ses kalitesini kullanmalısınız. Tüm bu unsurlar kullanıcıların ilgisini çekecektir. TikTok’un Sizin İçin Sayfasında daha yüksek kaliteli videolara öncelik verdiğinden bahsetmiyoruz bile.
 2. Günde Birden Fazla Video Yayınlayın
  Ne kadar çok video yayınlarsanız, o kadar fazla gösterim alma olasılığınız artar. Örneğin spor salonuyla ilgili bir video yaparsanız ve bunu TikTok’ta antrenman videoları izleyen biri görürse sayfanızı ziyaret edip diğer videolarınızı izleyebilir.

En iyi yanı, takipçilerinizin akışlarının sular altında kalması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak olmasıdır. Bunun nedeni, TikTok’un yayınlarını düzenleme şeklinin, hedef kitleniz için günde birden fazla Instagram fotoğrafı veya Facebook videosu yayınlamanız kadar zorlayıcı hissetmemesidir.

TikTok’ta tutarlı bir gönderi yayınlamanın baskısını hissediyorsanız bir TikTok planlayıcı kullanabilirsiniz.

Tamamlanıyor!

Tüm bu ipuçlarını okuduktan sonra, videolarınızı iyileştirmenin yalnızca algoritmayı “kandırmaya” dayanmayan çok sayıda yolu olduğu açıktır. TikTok şüphesiz yaratıcılar için en iyi platformlardan biridir. Eğlenceyi vurgular ve kullanıcıları yaratıcı oldukları için ödüllendirir. Genel olarak, bir hedef kitleyle ne kadar çok bağlantı kurabilirseniz içeriğiniz o kadar iyi performans gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

TikTok’ta neden daha az izlenme alıyorum?
Hassas içerik oluşturduğunuzda, TikTok’unuzun düşük izlenme almasının ana nedenlerinden biri budur. Bu, sahte kan, silah, silah veya izleyiciyi korkutabilecek başka herhangi bir şeyin yer aldığı videoları içerebilir. Bu tür içerikler TikTok’un Hizmet Şartlarını (TOS) ihlal etmese de bazı platform kullanıcılarına zarar verebilir.

TikTok’ta saatte kaç görüntüleme iyi?
Viral videoların yarım saat içinde en az 500 tam görüntüleme alması gerekir, hatta daha fazla olması gerekir. TikTok’a göre tek görüntüleme, ziyaretçilerin videoyu atlamadan veya ayrılmadan izlemesidir. Ancak izleyici videoyu döngüye alırsa her döngü bir görüntüleme olarak sayılır.

TikTok’ta kendime nasıl daha fazla görüntüleme kazandırabilirim?
TikTok’ta izlenme sayısını artırmak için, diğer kullanıcıların daha kolay bulabilmesi amacıyla materyalinizi kategorilere ayırmak için hashtag’ler ve etiketler kullanmanız önerilir. Ayrıca TikTok’un yanı sıra Facebook veya Instagram’da da aynı içerik paylaşılabilir, bu da TikTok olmayan kullanıcıların hesaba kaydolmasını sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Hızlı İletişim